a

Inteligentní itinerář cesty TomTom

Současné navigace TomTom řady PRO umožňují naplánovat trasu inteligentně. Obvykle při plánování trasy, kdy chcete projet určitým městem nebo lokalitou, jste dotázání na přesnou adresu a navigace Vás také tímto místem do písmene protáhne - tedy často třeba centrem města, ačkoliv Vy potřebujete městem pouze projet. Naše navigace ale umožní plánovat i vhodný tranzit, aniž byste museli projet centrálním náměstím.

Pokud pojedete například z Letiště Václava Havla v Praze do Jičína, obvykle připadá v úvahu trasa přes dálnici na Hradec Králové nebo přes Mladou Boleslav. Při generování trasy nejprve obdržíte trasu přes dálnici na Hradec. Pokud tudy ale z nějkého důvodu nechci jet, mohu změnit trasu přes Mladou Boleslav, kterou pouze projíždím a nejedu přes náměstí. Přesně, jak je vidět na obrázku trasy.

Zelený čtverec s jedničkou značí centrum obce Mladá Boleslav, trasa ale vede 'po červené', tzn. správně po dálnici obchvatem.

Inteligentní trasa TomTom        Inteligentní itinerář TomTom

 

Jak na to?

Vygenerujte nejprve trasu, tak jak jste zvyklí. Pokud máte již trasu navrhnutou (na obrazovce je trasa a okno s detaily - vzdálenost, čas), stisknete talčítko "Změnit trasu" (místo běžného tlačítka "Hotovo"). Zde zvolíte "Cestovat přes ..." a následně typ bodu. Pokud chcete přes jiné město, stisknete "Adresa" a zadáte jméno města, v našem případě Mladá Boleslav. Poté se nabízí zvolit ulici, vy ale zvolíte první nabídku - Mladá Boleslav (Centrum města). Následně se sice v náhledu zobrazí centrum města, vy ale pokračujete tlačítkem "Vybrat".  Pak již pokračujete standardním způsobem, tzn. vyberete, zda akceptujete mýtné silnice a pokud trasa vyhovuje, potvríte tlačítkem "Hotovo".

Bodů v itineráři lze ale zadat mnoho, a to jak při prvním plánování trasy, tak dodatečně. Lze tak naplánovat i komplikovanou a dlouhou cestu. Pokud chcete itinerář zobrazit, stiskněte v hlavní nabídce "Změnit trasu" a "Cestovat přes ...". Zde se zobrazí projeté i neprojeté body na trase, které lze navíc smazat, přeskočit nebo přidat další a i tím i změnit plán trasy.

Původní trasa do Jičína přes dálnici na Hradec Králové        Jak definovat průjezdní bod - zvolte název města a (Centrum města)

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení