a

Dopravní zpravodajství

Pokud hledáte aktuální dopravní informace, klikněte na Dopravní informace.

V Praze strávíme ve vozidle během špičky navíc 27 minut na hodinu jízdy a při pravidelném dojíždění do práce celkem 71 hodin ročně ... To je výsledek dopravní statistiky TomTom.

V dopravních zácpách trávíme čím dál více času a rádia čím dál více hlasí ve městech i na dálnicích (včetně oblíbené D1) nejrůznější dopravní komplikace. TomTom se touto problematikou intenzivně zabývá již řadu let a z výsledků mohou profitovat jak urbanistické celky při plánování dalšího rozvoje, tak uživatelé TomTom - informace jsou například zdrojem pro funkci IQ Routes. Čtvrtletně je zpracována statistika dopravní situace ve velkých městech na zakládě vlastních zdrojů informací. Takto je v Evropě pravidelně vyhodnocováno přes 50 měst včetně Prahy. A jak si v Praze stojíme ve srovnání s Evropou?

Zde jsou celkové výsledky za rok 2012:

  • bylo hodnoceno 59 evropských měst
  • Praha se umístila na 28. místě (1. místo - největší průměrné zpoždění v dopravní zácpě)
  • celkové průměrné zdržení v Praze je 23% (to znamená, že průměrně na každou hodinu jízdy při volném provozu připadá navíc 14 minut čekání)
  • průměrné zdržení v ranní špičce je 52% času
  • průměrné zdržení v odpolední špičce je 40% času
  • 1. místo - největší průměrné zpoždění - "vyhrála" Moskva s celkovým průměrným zpožděním 66% času

V Praze tedy promrháme ve vozidle během špičky zbytečně 27 minut na hodinu jízdy a při pravidelném 30-ti minutovém dojíždění do práce pročekáme ročně celkem 71 hodin. Což znamená nejen ztrátu času, ale také více PHM, více emisí, zbytečné opotřebení vozidla a zatížení životního prostředí. Pokud budou pro Vás zajímavé další podrobnosti, neváhejte nás kontaktovat.

 

TomTom Traffic

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení